O marce

Zielona Wrona to pracownia architektury krajobrazu, założona w 2015 roku przez absolwentkę Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Celem naszych prac jest umiejętne kreowanie zielonych przestrzeni, tak aby pozytywnie wpływały na Wasze samopoczucie. Zależy nam, aby każdy człowiek miał możliwość obcowania z naturą, nawet w mikro wymiarze.

Zajmujemy się projektowaniem terenów zieleni, zarówno w przestrzeni prywatnej, jak i publicznej. Jednym z głównych obszarów naszych zainteresowań są rewaloryzacje i rewitalizacje zabytkowych założeń parkowych i ogrodowych.

Aranżujemy i pielęgnujemy zieleń we wnętrzach. Uwielbiamy zazieleniać biurowce oraz dbać o green space w miejscach pracy.

Nie zapominamy o najbliższej przestrzeni – Waszych mieszkaniach. Pomagamy Wam wybrać rośliny idealnie pasujące do Waszej osobowości i wnętrza. Sprowadzamy niezwykłe rośliny i co najważniejsze, nigdy nie zostawiamy Was samych z późniejszą pielęgnacją. Do każdego zakupu otrzymujecie wskazówki, jak dbać o nowego członka domowej dżungli!

W naszym sklepie znajdziecie różnorodne gatunki roślin, osłonki, kwietniki oraz inne akcesoria niezbędne każdemu roślinnemu maniakowi.

Wykonujemy kompozycje roślinne do wnętrz. Nie ukrywamy, że lubimy pobrudzić sobie ręce. To właśnie dzięki działalności rękodzielniczej zdecydowaliśmy się na założenie firmy. Od lat tworzymy lasy w słojach, czy zielone obrazy.

Prowadzimy warsztaty teoretyczno-praktyczne. Pragniemy dzielić się z Wami naszą wiedzą i pasją, dlatego też organizujemy szereg zajęć o tematyce roślinnej i ekologicznej. Pracujemy z dziećmi i osobami dorosłymi, w mniejszych i większych grupach.

Założycielką firmy jest Sylwia Wrona, mgr inż. architekt krajobrazu, inspektor nadzoru terenów zielonych. W projektowaniu stawia na kreatywność oraz prostotę i funkcjonalność rozwiązań. Jej pasją są podróże i gotowanie. 

Niezastąpione wsparcie stanowi Kamil Tyras. Możecie go spotkać w sklepie – chętnie opowie Wam o roślinach i lasach w słoju. Będzie też pomocny, gdy nie będziecie mogli zdecydować, którą roślinę zabrać ze sobą do domu. W przypadku problemów z nieproszonymi gośćmi podpowie, w jaki sposób się ich pozbyć. Poza roślinami jego pasją jest żużel, górskie wędrówki i piwowarstwo domowe. 

Monstera